Cоціокультурний прогрес українського суспільства на основі ідеології людяності.

  • сприяння гармонійному розвитку особистості;
  • сприяння гуманістичному розвитку суспільства;
  • забезпечення розвитку організації;
  • набуття громадянських компетенцій;
  • формування, реалізація і підтримка проектів, спрямованих на розбудову громадянського суспільства в Україні.

Детальніше >>>

МИ Є ті, хто:

  • може ясно сформулювати свою мрію про майбутнє України і Світу одним реченням без частки «не»;
  • чітко уявляє, в якому суспільстві хотів би жити, та хоче і знає, як перетворювати сучасне суспільство;
  • в будь-якій ситуації першим завжди задається питанням «Що робити», а не «Хто винен».

Детальніше >>>

 

 

«Всі Ми» –  відкритий комунікативний ресурс, спрямований на розгортання конструктивного суспільного спілкування. Це реальна форма продуктивного зворотного зв’язку для тих різнофахових наукових спеціалістів, вчених, аналітиків, експертів, представників громадськості, котрі відчувають сьогодні гостру внутрішню потребу в обміні добірної інформації, популяризації власних суспільнокорисних напрацювань, налагодженні резонансних партнерських взаємин. 

Перейти >>>

 

СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ПРОГРЕС УКРАЇНИ

Сприяння вирішенню проблем інформаційного простору.

ТВОРЧА ЛЮДЯНА ОСОБИСТІСТЬ – РУШІЙ ІСТИННОГО ПРОГРЕСУ

Представлння видатних, але маловідомих широкому загалу україниських особистстей

ВСЕУКРАЇНСЬКА СУСПІЛЬНА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА МЕРЕЖА «ВСІ МИ»

Загальнодоступний майдачник для пошуку і творення нових ідей.

Детальніше >>>

Про агонію

Як би цей потворний, мерзенний путінізм не скаженів – це вже агонія. Це кінець рашистського варварства, як суті росії, варварства в істотному розумінні цього явища, яке завжди існувало і існує за рахунок захоплення та привласнення територій і ресурсів, ненаситної жаги домінування та зверхності.

Путін-путінізм-пута - 2

Дуже символічним і знаковим є таке явище, як Путін при владі у Росії. І зовсім не символічним є ненависне ставлення Росії до України. Путін і пута для нас стануть або фатальними, або перетворяться на доленосні.

В рамках X Київського міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис-2011» та мегапроекту «Ліги Культури» «Соціокультурний прогрес України» 13 травня 2011 року відбувся традиційний відкритий обмін думками щодо суспільних питань сьогодення.

Захід був проведений в Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська».

Учасники круглого столу цього року актуалізували важливість усвідомлення значення духовно-матеріальних цінностей для збереження і розвитку людської цивілізації.

В суспільстві важливим є привернення уваги до необхідності гармонізації першої біологічної природи людини і другої – соціальної. «Ліга Культури» співпрацює з кафедрою ЮНЕСКО з соціальних та гуманітарних наук при Інституті соціально-політичних досліджень Російської Академії наук й стоїть на тій позиції, що інвайронментальна (екологічна) етика відіграє важливу роль в рішенні загальнопланетарних екологічних проблем.

В роботі круглого столу взяли участь експерти «Ліги Культури», представники влади України та Придністровської Молдавської Республіки, активні громадські діячі з різних регіонів України, кінорежисери-документалісти з України, Росії, Болгарії та Придністров’я.

Інтегратор круглого столу Людмила Іванівна Авескулова, Президент «Ліги Культури», наголосила на важливості обміну думками щодо визначеної проблематики для того, щоб продовжити роботу над проектом «Концепція культурно-соціального поступу України».

Олександр Андрійович Шокало, Голова Всеукраїнської громадської організації «Українська взаємодопомога», Міжнародної громадської організації «Четверта Хвиля», шеф-редактор часопису «Український світ», зауважив на важливості засвоєння з дитинства «принципу розмежування потреб організму бути і прагнення душі жити». На думку Олександра Андрійовича, для розвитку особистості необхідним є дотримання морального закону, згідно з яким людина зобов’язана «істинно думати, правдиво говорити та праведно жити». Тільки тоді вона здатна реалізувати свій творчий потенціал. Як приклад, Олександр Андрійович навів життєвий шлях українського філософа Григорія Савича Сковороди.

Олександр Іванович Корольов, Віце-президент Придністровської Молдавської Республіки, зазначив, що для продуктивної роботи над темою круглого столу важливо визначити, в якій з цивілізацій і в якій системі цінностей ми живемо. Аналізуючи історію розвитку людських цивілізацій, роблячи висновки щодо особливостей слов’янської цивілізації, яка тисячу років розвивалась за напрямом, відмінним від західної, Олександр Іванович акцентував увагу учасників круглого столу на тому, що сьогодні основним завданням є не стільки збереження цивілізаційних цінностей, скільки напрацювання нових, і задання тим самим нового напряму «сверхмодерну», який має базуватися на вічних цінностях.  Олександр Іванович не залишив без уваги й проблему інформаційного простору. Він зазначив, що сучасні ЗМІ пропагують жорстку конкуренцію, протистояння в економічній боротьбі, при цьому забувають про загальнолюдські цінності, характерні для слов’янства, а саме: гуманізм, взаємодопомогу, любов до ближнього. А людство, на думку пана Корольова, може розвиватися тільки на основі культури.

Свій виступ Володимир Стефанович Білецький, доктор технічних наук, професор, директор «Українського культурологічного центру м. Донецька», шеф-редактор наукового журналу «Схід», розпочав з фундаментальної істини «Ліги Культури», що жодну проблему не можна вирішити на тому ж рівні, на якому вона виникла. Володимир Стефанович зауважив, що в сучасному світі в розмовах про глобалізацію часто забувається сумісне існування інтеграційних і диференційних процесів. На думку пана Білецького, «треба плекати культурне різноманіття, розвивати самодостатні національно-культурні організми». «Кожен повинен мати своє обличчя, свою відмінну культуру, бути цікавим світу, бути іншим, а не підлаштовуватись під когось,» - так звучали основні тези пана Білецького. Володимир Стефанович також наголосив на важливості збереження артефактів технологічної цивілізації.

Про необхідність рятування планети, створення «програми спасіння» говорив Василь Іванович Кушерець, доктор філософських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Голова правління Товариства «Знання», віце-президент «Ліги Культури», який в своєму виступі висвітлив кризові явища сучасності, а саме: демографічну криза, катастрофічний розрив між багатими та бідними верствами населення, підвищення загальної температури Землі, зникнення тропічних лісів. На думку Василя Івановича, «світ змінюється з середини людини; змінюється її ментальність, спосіб мислення, спосіб переосмислення». Таким чином, зазначив пан Кушерець, ми повинні будувати своє життя із інваріантних цінностей, тих, що не змінюються.

Галина Цимбал, журналіст, мистецтвознавець, підняла серйозну проблему регресу цивілізації в час технологічного прогресу. Тому, на думку пані Галини, людству необхідно зосередитися на збереженні здобутків цивілізації. Напевно, кожний з нас є свідком того, як приходять у занепад, знищуються навмисно чудові пам’ятки архітектури, які є носіями нашої багатої культури. Потерпають й інші види мистецтва. Майстерня геніальної художниці Людмили Іванівни Мєшкової, Народного художника України, митця, визнаного світом, авторки панно, яке є дарунком від України ЮНЕСКО і прикрашає штаб-квартиру міжнародної організації в Парижі, знаходиться довгий час в аварійному стані… Пані Галина закликала всіх свідомих громадян бути активними в захисті та збереженні цінностей людської цивілізації. «Не буде нічого нового, ноу-хау, будь-яких цінностей, якщо ми не збережемо те дивовижне, чим ми володіли і володіємо».

Михайло Якович Гречка, керівник центру «Євро-Азія – III тисячоліття» висвітлив проблему відсутності у слов’янських країн об’єднуючих  міжнародних інституцій. Наслідком чого й той факт,  що ці країни залишаються керованими. На думку експерта, Україна, володіючи духовною енергією, може стати передовою.

RT

Важливість збереження цінностей для нашого молодого суспільства відзначив Валерій Іванович Цибух, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Посол з особливих доручень МЗС України. На думку Валерія Івановича, для цього необхідно врахувати умови формування цивілізації.

Микола Георгійович Проданчук, доктор медичних наук, професор; директор Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя; віце-президент «Ліги Культури», в своєму виступі наголосив, що «найвищою цінністю людської цивілізації планети Земля є життя, а універсальною міжпланетною цінністю – свобода».

До роботи круглого столу долучились Володимир Петрович Губа, Народний артист України, Олександр Іванович Коваль, Народний артист України, Ніна Олександрівна Топішко, Директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Людмила Василівна Михайлевич, кінорежисер, Станіслав Іванович Стояновський головний редактор газети «Сім днів», Лариса Феодосіївна Єфименко, генеральний директор громадської організації «Літопис», Ірина Юрченко, композитор, а також іноземні гості: Тетяна Цвєтанова, кінокритик з Болгарії, Наталя Голуб, кінорежисер з Придністров’я, Гаяне Володимирівна Арутюнян, Генеральний директор Українського представництва продюсерського центру «Чемжужный экран» компанії «Креатида» з Росії.

Всі учасники круглого столу відзначили важливість теми, яка розглядалась, адже вона торкається всіх людей на Землі. Тому кожний з нас повинен усвідомити масштаб існуючої проблеми й докласти зусиль для пошуку шляхів її розв’язання задля збереження людської цивілізації.

Тема цінностей не залишила байдужими й учасників фестивалю «Кінолітопис-2011». Після завершення роботи круглого столу відбулось урочисте нагородження переможців конкурсу.

Вітання Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнейшего Володимира Митрополита Київського і всієї України організатору круглого столу, «Лізі Культури», а також оргкомітету кінофестивалю передала Матушка Серафима, голова Синодального відділу «Церква і культура» УПЦ.  З благословенням Блаженнійшого Володимира високої нагороди – Ордена Святого Миколая Чудотворця – був удостоєний Голова оргкомітету фестивалю Микола Гергійович Проданчук за збереження і розвиток української культури. Зворушлива мить нагородження і стала підсумком роботи над важливою темою збереження цінностей людської цивілізації.

Прес-служба «Ліги Культури»

fb     yt

Ми використовуємо файли cookie для покращення роботи сайту та оцінки використання його вмісту. Залишаючись на сайті Ліги Культури, Ви тим самим даєте згоду на використання нами файлів cookie.
Ok