Cоціокультурний прогрес українського суспільства на основі ідеології людяності.

  • сприяння гармонійному розвитку особистості;
  • сприяння гуманістичному розвитку суспільства;
  • забезпечення розвитку організації;
  • набуття громадянських компетенцій;
  • формування, реалізація і підтримка проектів, спрямованих на розбудову громадянського суспільства в Україні.

Детальніше >>>

МИ Є ті, хто:

  • може ясно сформулювати свою мрію про майбутнє України і Світу одним реченням без частки «не»;
  • чітко уявляє, в якому суспільстві хотів би жити, та хоче і знає, як перетворювати сучасне суспільство;
  • в будь-якій ситуації першим завжди задається питанням «Що робити», а не «Хто винен».

Детальніше >>>

 

 

«Всі Ми» –  відкритий комунікативний ресурс, спрямований на розгортання конструктивного суспільного спілкування. Це реальна форма продуктивного зворотного зв’язку для тих різнофахових наукових спеціалістів, вчених, аналітиків, експертів, представників громадськості, котрі відчувають сьогодні гостру внутрішню потребу в обміні добірної інформації, популяризації власних суспільнокорисних напрацювань, налагодженні резонансних партнерських взаємин. 

Перейти >>>

 

СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ПРОГРЕС УКРАЇНИ

Сприяння вирішенню проблем інформаційного простору.

ТВОРЧА ЛЮДЯНА ОСОБИСТІСТЬ – РУШІЙ ІСТИННОГО ПРОГРЕСУ

Представлння видатних, але маловідомих широкому загалу україниських особистстей

ВСЕУКРАЇНСЬКА СУСПІЛЬНА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА МЕРЕЖА «ВСІ МИ»

Загальнодоступний майдачник для пошуку і творення нових ідей.

Детальніше >>>

Про агонію

Як би цей потворний, мерзенний путінізм не скаженів – це вже агонія. Це кінець рашистського варварства, як суті росії, варварства в істотному розумінні цього явища, яке завжди існувало і існує за рахунок захоплення та привласнення територій і ресурсів, ненаситної жаги домінування та зверхності.

Путін-путінізм-пута - 2

Дуже символічним і знаковим є таке явище, як Путін при владі у Росії. І зовсім не символічним є ненависне ставлення Росії до України. Путін і пута для нас стануть або фатальними, або перетворяться на доленосні.

Усі ті, хто цю зиму провів на Майдані, добре пам’ятають про Університет, який розгорнувся  під відкритим небом за барикадами, де щодня проходили лекції відомих і цікавих особистостей, де навіть в негоду можна було прийти і послухати неординарну думку, знайти цікавих співрозмовників і, незважаючи на складну ситуацію, знаходити відповіді на питання. Це була ще одна відмінність, чим Євромайдан відрізнявся від усіляких Антимайданів – це було середовище освічених людей, які тримали інтелектуальну планку. Чи існує ВУМ зараз, у яких формах, і для чого потрібен він  розповів Остап Стасів – засновник Відкритого Університету Майдану (ВУМ).

Як, чому прийшла ідея створення такого освітнього простору?

Нас є четверо людей, які заснували Відкритий Університет Майдану. Це: Юлія Тичківська, Роман Тичківський, Олександр Стародубцев і я. Ми змогли знайти спільні точки, домовитися про співпрацю і не конкурувати на Майдані, як це було з початку,  а об’єднатися і спільно робити одну справу. Сьогодні я виконую роль керівника цього проекту, але  лише роль, адже Університет – це мережева структура в якій ми чітко пов’язані зв’язками і приймаємо колегіальне рішення.

Тоді, на Майдані, вашу діяльність було видно: є сцена, є спікери, а як дієте зараз?

Ми активно діємо – є наша сторінка у фейсбуці, є наш сайт. На сьогодні ВУМ – це громадянська ініціатива, яка ставить собі за мету побудувати масовий освітній громадянський рух, через який ми збираємося змінювати суспільству. Через освіту до змін суспільства в сторону створення громадянського суспільства. Якщо говорити про наші цілі, то це – чотири основні напрямки. Це лекції, які ми проводимо в різних містах. Вони відбуваються в форматі освітніх партнерств. Зараз найближча подія – це Гогольфест, де ми є освітнім партнером.

Ще один напрямок – це Нова країна – проект, який займався побудовою візії майбутнього країни до 2020 року. Сьогодні ВУМ є освітньою платформою цього проекту. Він об’єднав понад 2000 людей з усієї країни, як поділилися  за галузями - світа, економіка, духовність, жкх і та ін. і почали будувати майбутні проекти.

Сьогодні ми також реалізовуємо проект «Три години для країни». Це близько десяти лекцій на місяць, коли люди з експертного середовища мають змогу навчатися в експертів з різних галузей. Також у нас є проект «Школа активного громадянина». Він складається з набору лекцій, які дозволяють дати певній групі людей розуміння що таке свідомий громадянин і як він повинен розвиватися. Мета на виході цього проекту: поява соціальних проектів.

Але у ВУМі ви працюєте на волонтерських засадах. Ваше, скажімо так, оплачуване місце роботи – це робота з ОСББ. ВУМ займає багато часу, навіщо це вам?

Я не належу до людей, які будуть в стороні, коли країні треба допомога. Я просто належу до активного громадянського суспільства країни. ВУМ для мене є пріоритетним, бо ми маємо дуже мало часу, щоб отримати той результат, який був після Євромайдану. Хтось бореться зі зброєю на Сході, хтось намагається контролювати владу, а ми розуміємо, що змін можна досягти шляхом освіти. В результаті ми хочемо побачити, що навколо нас з’явиться громадянське суспільство не ефемерне, а реальне. Воно вже є, але його треба ще розвивати.

Ми активно зараз працюємо над проектом он-лайн навчання. Цей проект дозволить будь-якій людині зайти на сайт  і почати вчитися через відео курс.  Там будуть три напрямки: персональний розвиток, розвиток підприємництва і соціальні ініціативи. Це просто можливість масштабувати нашу діяльність.

Громадянське суспільство в Україні має побудуватися навіть не через десятиріччя. Майдан показав, що ми за місяці проживали по три-пять років. І сьогодні у нас є кілька років, щоб зробити всю роботу, яку б у європейських країнах проходили за тридцять років. Але ми це зробимо, бо точка неповернення пройдена і є запити від людей. Сьогодні в Україні фантастичний ресурс лідерів думки, яким є чим поділитися і які готові це робити.

 Прес-служба ВГО «Ліга Культури»

Київ, 21 серпня 2014 року

fb     yt

Ми використовуємо файли cookie для покращення роботи сайту та оцінки використання його вмісту. Залишаючись на сайті Ліги Культури, Ви тим самим даєте згоду на використання нами файлів cookie.
Ok