ВГО «Ліга Культури» була запрошена та взяла участь у  круглому столі на тему «Комп’ютерні ігри та їх вплив на дітей», який відбувся 2 червня 2014 року за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій.

Президент  «Ліги Культури» Людмила Авескулова та голова експертної ради Олена Ліщинська висловили своє бачення щодо  впливу деструктивних культів на поведінку дітей, а також наголосили про загальний стан моралі у суспільстві, проблеми, пов’язані з цим, та можливі шляхи виходу з даної ситуації.  Також наголосили, що «Ліга Культури» неодноразово піднімала ці теми на своїх круглих столах.

Під час засідання учасники обговорили: зарубіжний досвід реалізації державної політики щодо прав захисту дітей в інформаційному просторі, психологічні наслідки впливу комп’ютерних ігор на дітей, проблеми усунення залежності від негативного впливу комп’ютерних ігор на підростаюче покоління і Україні, вплив ігор, які містять сцени насильства та жорстокості на психіку та інше.

Голова Національної експертної комісії звернувся до уряду з ініціативою про приєднання України до європейської рейтингової системи оцінки відеоігор та іншого розважального програмного продукту PEGI. Також запропонував створити міжвідомчу експертну групу, яка оцінюватиме ігри, допустимі для використання в комп'ютерних ігрових залах.

У резолюції круглого столу учасники зібрання звернулися до Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАН України, Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної освіти Київського університету ім. Б. Грінченка, Науково-досвідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса, Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва НАН України, провести системні 3-10-річні дослідження впливу комп'ютерних ігор на психічний стан різновікових осіб, а Кабінету Міністрів запропонували сприяти в фінансуванні таких досліджень.

Прес-служба ВГО «Ліга Культури»

Київ, 16 червня 2014 року

fb     yt

Ми використовуємо файли cookie для покращення роботи сайту та оцінки використання його вмісту. Залишаючись на сайті Ліги Культури, Ви тим самим даєте згоду на використання нами файлів cookie.
Ok