Чи вірите ви, що мир у країні можна налагодити лише миром, мирним планом, чи, все-таки, без зброї тут не обійтися?

Немає такої  конфліктної ситуації, яка б вирішувалася тільки через руйнування. Але для цього мають бути такі особистості, які були би авторитетами для всієї нації і мали би дар переконання і миролюбства, бо мирний план – це абсолютна довіра і відповідальність з обох боків. Зрозуміло, що мир потрібен всім, але, на жаль, не кожен з тих, хто потребує миру зовнішнього, ладен  його тримати із середини, а головне, мати його в душі.

Ідея Арсеналу миру в Україні народилася відразу, коли країна відмовилася від ядерної зброї. Тоді Президента Кравчука звинувачували у тому, що, мовляв, він відмовився від нашого захисту, здав нашу країну. І Леонід Макарович, можливо, не зміг переконати, що безядерність – це і  є наша зброя. Це наша унікальність. Нажаль, ще й до цього часу всі звикли, що мир може бути лише зі зброєю.  Але ж за таких умов ніхто не розглядає потенціал самої нації, чим вона унікальна ще, якою зброєю, крім зовнішньої, вона володіє.

Проте я впевнена, що сила духу українців настільки потужна, що, коли вона свідомо об’єднується, її не можна знищити жодною зброєю. Але, щоб це зрозуміти, потрібен час, адже на сьогодні людство живе за принципом: хочеш миру – готуйся до війни. Хоча сьогодні, на щастя, на планеті стратегічним є прагнення миру, яке осмислюється та узаконюється людством і впевнено поширюється.

Прес-служба ВГО «Ліга Культури»

Київ, 20 жовтня 2014 року

fb     yt

Ми використовуємо файли cookie для покращення роботи сайту та оцінки використання його вмісту. Залишаючись на сайті Ліги Культури, Ви тим самим даєте згоду на використання нами файлів cookie.
Ok