Голова Наглядової Ради та експерт «Ліги Культури».


Професор, доктор медичних наук, член-кореспондент Академії медичних наук України,

Заслужений лікар України, директор Інституту екогігієни та токсикології ім. Л.І. Медведя.


«Медична діяльність – це не лише професійні знання та навички,

це надзвичайно важливі морально-етичні засади відповідальності лікаря».

З інтерв’ю з Миколою Георгійовичем

Микола Георгійович досліджує правові аспекти охорони здоров’я та довкілля, бере участь у підготовці проектів законодавчих актів щодо забезпечення охорони здоров’я населення України.

Народився в Чернівцях. В 1978 році блискуче закінчив Чернівецький державний медичний інститут (нині Буковинський державний медичний університет) за спеціальністю «лікувальна справа» та одразу був рекомендований в аспірантуру.

Важливі в фаховому відношенні дати:


в 1984 році створив при Чернівецькому державному медичному інституті токсикологічну лабораторію, на базі якої пізніше виник Всесоюзний науково-дослідницький інститут токсикометрії;
в 1990 році   був обраний депутатом Чернівецької обласної ради;
в 1993 році   захистив докторську дисертацію;
в 1994 році   очолив Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя;
в 2008 році обіймав посаду першого заступника Міністра охорони здоров'я України, Головного державного санітарного лікаря України.

Микола Георгійович є автором проекту «Наша Україна в піснях та музиці», ініціатором проведення передріздвяних концертів в Національній опері України, створення в конференц-залі Інституту екогігієни та токсикології галереї витворів мистецтва на військово-патріотичну тематику, організації та проведення щорічного Київського міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис».

«Благодаря маме любовь к музыке, искусству, сострадание к людям прививались детям в нашей семье с детства. Ощущение культуры как хлеба насущного для души каким-то образом связано и с чертами родного города, который не зря называют маленькой Веной».

З інтерв’ю з Миколою Георгійовичем для газети «Українська правда» 

 

fb     yt

Ми використовуємо файли cookie для покращення роботи сайту та оцінки використання його вмісту. Залишаючись на сайті Ліги Культури, Ви тим самим даєте згоду на використання нами файлів cookie.
Ok