Голова Наглядової Ради та експерт «Ліги Культури».
Професор, доктор медичних наук, член-кореспондент Академії медичних наук України,
Заслужений лікар України, директор Інституту екогігієни та токсикології ім. Л.І. Медведя.
«Медична діяльність – це не лише професійні знання та навички,
це надзвичайно важливі морально-етичні засади відповідальності лікаря».
З інтерв’ю з Миколою Георгійовичем
Микола Георгійович досліджує правові аспекти охорони здоров’я та довкілля, бере участь у підготовці проектів законодавчих актів щодо забезпечення охорони здоров’я населення України.
Народився в Чернівцях. В 1978 році блискуче закінчив Чернівецький державний медичний інститут (нині Буковинський державний медичний університет) за спеціальністю «лікувальна справа» та одразу був рекомендований в аспірантуру.
Важливі в фаховому відношенні дати:
в 1984 році створив при Чернівецькому державному медичному інституті токсикологічну лабораторію, на базі якої пізніше виник Всесоюзний науково-дослідницький інститут токсикометрії;
в 1990 році був обраний депутатом Чернівецької обласної ради;
в 1993 році захистив докторську дисертацію;
в 1994 році очолив Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя;
в 2008 році обіймав посаду першого заступника Міністра охорони здоров'я України, Головного державного санітарного лікаря України.
Микола Георгійович є автором проекту «Наша Україна в піснях та музиці», ініціатором проведення передріздвяних концертів в Національній опері України, створення в конференц-залі Інституту екогігієни та токсикології галереї витворів мистецтва на військово-патріотичну тематику, організації та проведення щорічного Київського міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис».
«Благодаря маме любовь к музыке, искусству, сострадание к людям прививались детям в нашей семье с детства. Ощущение культуры как хлеба насущного для души каким-то образом связано и с чертами родного города, который не зря называют маленькой Веной».
З інтерв’ю з Миколою Георгійовичем для газети «Українська правда»