«Освіта – особлива сфера суспільного життя. Через освіту відбувається зв’язок поколінь, передача певного способу  ставлення до світу, набуття суспільних цінностей – вибудовується  майбутнє», - визначено у документі, який є відповіддю експертів «Ліги Культури» на проект «Етичного кодексу українського вчителя», презентованого НЕК 11 жовтня цього року в УКРІНФОРМі.

Нагадуємо, що експерти Ліги з питань освіти, а саме В.М. Зоц, І.Г. Осадчий, Г.В. Коломієць, С.Ф. Клепко, М.І. Босенко, Л.І. Даниленко, В.І. Бєлий, В.В. Громовий, опрацював запропонований проект Кодексу, дійшли спільного висновку: він не відповідає своєму призначенню.

На думку експертів Ліги, Етичний кодекс учителя має окреслюватися тими сферами суспільного життя й суспільними  групами, які безпосередньо пов’язані з професійною  діяльністю вчителя: учні (вихованці), батьки учнів, колеги (педагогічна громадськість) і визначати такі професійні вчинки та дії, які регулюються не юридичними законами, а совістю вчителя, усвідомленням ним своєї  історичної  місії, що забезпечує  зв’язок між поколіннями і тим значною мірою впливає на  майбутнє.

Свої рекомендації з питань професійної етики в освітньому просторі, експерти оформили в документ «Етичні принципи професійної діяльності українського вчителя», з яким можна ознайомитись на сайті «Всі Ми».

Прес-служба «Ліги Культури»

Київ, 29 листопада 2011 року

fb     yt

Ми використовуємо файли cookie для покращення роботи сайту та оцінки використання його вмісту. Залишаючись на сайті Ліги Культури, Ви тим самим даєте згоду на використання нами файлів cookie.
Ok