Думки про війну виникають в умах людей,
тому в свідомості людства треба плекати ідею захисту миру.
ЮНЕСКО
Культура миру є ключовою ідею третього тисячоліття, - стверджували експерти «Ліги Культури» ще в 2010-му на відкритому круглому столі за участю представників Росії, України, Придністров’я. Зустріч відбувалась в рамках ІХ Міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис», присвяченому 65-літтю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Режисери, науковці, меценати зійшлись тоді на єдиному: війна – це знищення людини, чи-то ресурсна, інформаційна, тарифна… І подолати насильство можна, якщо протиставити йому повагу до життя людини, повагу до суверенітету і цілісності іншої держави, повагу до культури іншого народу.
Високий приклад прагнення до мирного співіснування з державами світу Україна подала ще в перші роки своєї незалежності, провівши ядерне роззброєння. Ми, українці, розуміли тоді, що маємо силу, яка сильніша від будь-якої зброї. Це наше миролюбство.
І сьогодні, коли кожного з нас об’єднала небезпека війни, ми змушені діяти на випередження страждань, на недопущення можливих незворотних процесів в подальшому співіснуванні не тільки двох сусідніх держав, а й всього людства.
Ми, учасники й експерти «Ліги Культури», солідаризуємось нині з кожним громадянином України, Росії та світу, котрий сьогодні відкрито заявив свою позицію щодо мирного життя. Впевнені: кожне наше рішуче «ні війні!» не допустить братовбивста і зніме всі перепони на шляху до перемир’я.
Прес-служба «Ліги Культури»