Є думка що ця революція гідності пробудила свідомість людей і що вони цього разу голосуватимуть за справжніх професіоналів, а не за політиків-акторів. Чи справді люди готові по-новому подивитися на політиків?
Дійсно, суспільна свідомість після всіх подій, які відбулися і відбуваються в нашій країні, пробуджена. Але для того, щоб колективне несвідоме перетворювалося у колективне свідоме, необхідне певне суспільно-інформаційне середовище і відповідальна послідовність політичної волі в державі. Тому зараз вкрай необхідно, запроваджувати новий механізм виборчої моделі, у якій би громадяни активно проявляли свою свідому позицію. Проблема в тому, що наші політики не готові створити такі механізми, адже тоді вони можуть опинитися поза владою. А якщо цього механізму немає, то люди знову будуть йти тим самим шляхом і обирати не за суттю і правдою, а за політтехнологічною оманою. Наше суспільство давно готове жити за іншою моделлю буття країни, але ж її треба будувати. Тому й так багато людей виїжджає з України, бо їх потенціал ширший, ніж ті можливості, які може запропонувати наша країна.
Політики не можуть і не хочуть задовольняти потреби пробудженої свідомості. Їм легше пообіцяти, приспати нашу увагу, знову прийти до влади і якомога довше користуватися загальнонаціональними ресурсами.
Який вихід з цієї ситуації? Знову робити революцію?
Давати прогнози – це невдячна справа. Але, однозначно, суспільство вже не дасть себе приспати. Можливо, це буде у формі віче, майданів чи інформаційних вибухів... Але, яка б це не була форма, головне, щоб цим всім не дати скористатися силам, які ще більше розчарують людей. І тому зараз головне для людей - не спокушатися, а відстоювати гідність і повагу до себе. І чим більше людей зрозуміє, що 200 гривень не рятують світ, що за тебе ніхто твої питання не вирішить – тим швидше вони почнуть обирати достойних і чесних людей. Кожен має зрозуміти, що, делегувавши державним менеджерам організовувати систему управління, він не зняв з себе відповідальності за долю країни. Не треба виправдовувати невдачі і помилки політиків. Вони дорого нам обходяться. Якщо ти стояв на певній позиції, підтримав певну політичну силу чи політика, тобі щось пообіцяли і не виконали - не дозволяй себе обманути, мовляв, не вийшло цього разу, вийде наступного. Важко змінювати рішення, але ще важче жити у суспільстві невдах. І щоб змінити такий стан речей, треба робити ротацію політиків. Якщо потрібно робити її частіше - давайте це робити, щоб громадяни самі наполегливо опановували виборчу культуру і розуміли, що саме від них залежить і доля країни, і доля держави, і їх особиста доля.
Прес-служба ВГО «Ліга Культури»
Київ, 15 жовтня 2014 року