«Лізі Культури» цього року виповнюється 10 років. Це час активної інформаційної і практичної діяльності, націленої не лише на поточне інформування, а й на генерування інформації на випередження. Про  набутий досвід і перспективи, відчуття і бачення майбутнього – у розмові з Президентом ВГО «Ліга Культури» Людмилою Авескуловою.

Чи відчуваєте ви, що суспільство почуло і зрозуміло ті посили, які генерувала організація, а головне, скористалося ними?

«Ліга Культури» весь час прагне сприяти створенню необхідних умови для творчої реалізації суспільства. Бо лише так можна розвиватися нації і країні, з урахуванням викликів, які готує сьогодення. І цей напрямок, в якому «Ліга Культури» рухалася всі ці 10 років, для нас здавався найнеобхіднішим.  Ми неодноразово і послідовно піднімали питання про національну інформаційну безпеку та інформаційні війни, національну ідеологію, про проблеми, які нас очікують і питання, які потрібно вирішувати в зв’язку з цим. Всі  звернення до держави, щодо можливості уберегтися від руйнівних процесів -  ігнорувалися владою. Учасники «Ліги Культури» всіма можливими етичними засобами намагалися попередити в країні той розбрат і руйнації, які сьогодні ми бачимо, як факт.

На жаль, у нашому суспільстві немає запиту на інтелігенту, доброзичливу, етичну позицію.  Це суцільна неповага по відношенню один до одного, влади до суспільства і суспільства до влади. І ця «культура» множиться через ЗМІ. У влади залишаються колосальні можливості «у свій спосіб» відчужувати те, що виробляє суспільство і продовжувати привласнювати частину нашого національного багатства. А суспільство знову не має можливості в цивілізований спосіб контролювати цей процес і захищати себе від обкрадання, окрім як знову і знову доводити ситуацію до «встановлення справедливості».  Без оформленого бачення бажаного майбутнього української спільноти, жодне протистояння в суспільстві не призведе до бажаних змін, а лише буде відтворювати одні і ті ж наслідки.

Дуже болісно усвідомлювати те, що 10 років професійної, громадської діяльності фахівців, які вкладають і свої ресурси, і свою душу, і бажання безкорисно допомагати суспільству, владою не затребувані. Таке враження що влада, по відношенню до цього, незряча, або, не хочеться так думати, їй вигідно брати все тільки те, що вводить країну в граничну залежність і «безвихідну свободу».

На вашу думку, коли почнуть працювати всі здобутки і напрацювання «Ліги Культури»?

Я думаю про те, що настав час змінювати форму і активність діяльності. Але, які б зміни у цьому напрямку не відбувалися в Лізі культури, я впевнена, що лише доброзичлива, правдива інформація, яка направлена на гідність іншої людини, інших спільнот, іншої країни, в решті-решт, спрацює. Треба любити свою країну, своїх співгромадян і, рано чи пізно, вони це відчують, і почнуть прислуховуватися до того, про що ми говорили ці роки. І це не просто сподівання. Я переконана, що так і буде, наше суспільство все чує і, в певні часи, про це заговорить з вимогою діяти в необхідний спосіб. Сьогодні ще не  воно формує і направляє свій шлях розвитку. Це робить влада, а вона на висновки і пропозиції «Ліги» не налаштована. Вона дуже егоїстична і рахується лише з собою і, тим більше, коли вона відчуває свою силу, а треба, як ніколи, розраховувати не тільки на себе, а звертатись і до бачення суспільства,  для того, щоб робити менше помилок і мати менш тяжкі наслідки всього того, що вирішується, як правило, в  самозадоволений, деструктивний спосіб.

Який подальший шлях діяльності обере «Ліга Культури»?

В перспективі діяльність «Ліги Культури» буде пов’язана з моделюванням майбутнього.  Окремі представники креативної еліти, які знають куди і як повинна йти Україна, вже є. Тому зараз ми об’єднаємось заради напрацювання ментальної моделі розбудови України. Я бачу майбутнє через взаємозбагачення регіональних спільнот за рахунок своїх індивідуальних особливостей, усвідомлене об’єднання їх в політичну українську націю. Я сподіваюсь, що десь через два роки почнеться цей позитивний перехід. Але треба виважено і навіть прагматично зробити роботу над помилками цього руйнівного процесу, в якому ми зараз знаходимося.

Ми дуже любимо жити в Україні, тому  приречені бути не байдужими.  Ми прагнемо захищати і удосконалювати наше життя тут в можливий для нас спосіб. І в цьому є вищий сенс нашої діяльності: удосконалити і свою власну життєву програму і все те, що пов’язане з цією реалізацією.

Прес-служба ВГО «Ліга Культури»

Київ, 30 грудня 2014 року

fb     yt

Ми використовуємо файли cookie для покращення роботи сайту та оцінки використання його вмісту. Залишаючись на сайті Ліги Культури, Ви тим самим даєте згоду на використання нами файлів cookie.
Ok