На запит Міністерства Юстиції група експертів «Ліги культури» розробила низку пропозицій до Закону України «Про захист суспільної моралі» (статей 18 та 19), а також щодо діяльності самої Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.
Потреба діяльності Комісії є безумовно актуальною з огляду на можливість його впливу на важливі аспекти життєдіяльності й національної безпеки українського суспільства, - йдеться в адресованому Мін’юсту листі. – Ця теза набирає особливої ваги в умовах зростаючої напруги глобальних протистоянь і боротьби за розширення сфер впливу на свідомість людей як засобу їхнього підкорення. Варто нагадати, що кінцевою метою інформаційно-психологічної війни, як специфічного засобу поневолення країни, є зміщення моральних орієнтирів!»
Важливо усвідомити, – наголошують експерти, – що діяльність Комісії повинна спрямовуватись не на контроль приватного життя людини і посягання на її свободу вибору, а для того, щоб забезпечувати якість інформаційних потоків, які удосконалюють людську сутність; зберігати функціональну єдність особистості й суспільства і не дозволяти будь-яким зацікавленим сторонам експлуатувати у своїх цілях спільний психо-соціальний культурний простір країни. Відповідно, Комісію потрібно розглядати як складову національної безпеки. Вона є національним стратегічним аналітичним органом, основними формами роботи якої має стати не тільки експертиза існуючих культурно-інформаційних продуктів, а й моніторинг проблемних зон, впливу світових тенденцій, глибока аналітична робота на випередження розгортання деструктивних процесів у країні. Відповідно пропонується нова назва Комісії – Національна експертна комісія з питань розвитку й захисту суспільної моралі.
Пропозиції розробляли – Куєвда Володимир Терентійович – завідувач лабораторії історії психології Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України; Ліщинська Олена Альбертівна – кандидат психологічних наук, докторант Інституту соціальної та політичної психології АПН України; Костенко Олександр Миколайович – професор правничого факультету Національного університету “Києво-Могилянська академія”, член-кореспондент Академії правових наук України; Авескулова Людмила Іванівна – президент Всеукраїнської громадської організації «Ліга культури». Усі нововведення в роботу Комісії експерти готові науково обґрунтувати.