Наскільки культура миру є сьогодні невід’ємною складовою політичної, соціальної і загальної культури суспільства? Концепція миру має бути спільною для всіх країн чи вона властива окремо взятому народові? До обговорення цих та інших питань в прямому ефірі українського радіоканалу «Культура» запросили Президента ВГО "Ліги Культури" Людмилу Авескулову.

Учасниками обговорення (радіопередача "На перетині думок" від 9 жовтня), стали також  професор, доктор філософських наук Віктор Малахов, кандидат історичних наук Роман Подкур, представники ВГО «Служіння заради миру » Максим Данілін та Ольга Луцик.

Передусім, учасники звернули увагу, що сьогодні культуру звели до рівня абстрактної цінності, втрачається живе відчуття миру, тоді як культура миру – це норма поведінки людини, конкретний досвід людяного співжиття в суспільстві. Тому сьогодні є реальна потреба поширювати культури миру, втілювати її як в суспільному, так і планетарному масштабі. 

- Людство настільки «окультурило» свою агресію, воєнні технології та досвід, що все це повертається проти нього і веде до самознищення, – наголосила Людмила Авескулова. – Та частина миролюбного людства, яка визначила концепцію культури миру – це великий крок вперед, це те, над чим справді треба працювати, заради чого треба розвиватись, це вдосконалення людяного в людині.

- Якщо людство в особі ООН прийшло до культури миру в кінці 90-х рр., то Україна здійснила реальний крок, коли на початку 90-х відмовилась від ядерної зброї, – зауважила Людмила Іванівна. – Такий вчинок говорить про зрілість української нації, яка розпочала процес впровадження культури миру і стоїть в авангарді культури миру як нової світоглядної ідеї третього тисячоліття.

Нагадаємо, що про посилення культури миру в Україні, пропагування одного з найвищих здобутків українського народу – миролюбства, «Ліга Культура» наголошувала також на Парламентських слуханнях у 2005 році «Культурна політика в Україні: пріоритети, принципи та шляхи реалізації».

Учасники «Ліги Культури» дякують авторам передачі за актуалізацію культури миру та співпрацю з суспільними інституціями, які стоять на принципах людяного співжиття. 

Прес-служба 

 

fb     yt