Якщо президент Зеленський та його оточення мали на меті вразити моїх співгромадян святковим шоу до Дня Незалежності України у середмісті Києва, то їм це вдалось – країна вже котрий день перебуває у стані глибокого шоку.


Напіводягнені танцівниці, «зірки», які демонструють свою спідню білизну Михайлівському Золотоверхому, Святій Софії, могилі Патріарха Володимира, президент топчеться ногами по кольорам державного прапору України… І все це на фоні величезного банеру із портретом героя російсько-української війни, який сьогодні незаконно перебуває за ґратами і під супровід пісень російською мовою.

Що це? Звичайний несмак? Формальне ставлення до головного державного свята? Помста «папєрєднікам»? Боюсь, що не тільки це. Справа у тому, що наші нинішні керманичі позбавлені не тільки почуття патріотизму, але й державницьких інстинктів. Їх Україна не виходить за рамки корпоративної вечірки, а українець у їх уявленні це тупий неосвічений селюк, якому достатньо хліба, горілки та невигадливих видовищ.

Для сьогоднішніх керівників держави не існує війни, не існує величезних ризиків втрати суб’єктності і навіть незалежності держави, не існує винятково небезпечної біологічної загрози від COVID-19, не існує обвального падіння ВВП на кричущі 10 відсотків, не існує семиразового падіння прибутку українських підприємств… Проте існує намагання (може, сподіваюсь, лише підсвідоме) повернути Україну в російський інформаційний і культурний простір, до якого вони так звикли і з якого нізащо не бажають виходити. І це ганебне шоу повністю вкладається в їх уявлення про те, якою має бути Україна та віддзеркалює величезну купу малороських комплексів у їх головах і зневагу до держави.

Окремо хочу звернутись до всіх людей мистецтва усіх напрямків, жанрів і амплуа - артистів, художників, музикантів, танцюристів, тощо, які мають наміри брати участь у подібних скандальних заходах. ГРОШІ ПАХНУТЬ! А інколи й смердять.

Віктор Кисельов

fb     yt

Ми використовуємо файли cookie для покращення роботи сайту та оцінки використання його вмісту. Залишаючись на сайті Ліги Культури, Ви тим самим даєте згоду на використання нами файлів cookie.
Ok